Rusza harcerska „Akcja Znicz”

żródło: pixabay.com

Startuje harcerska 'Akcja Znicz’. Za kilka dni przy cmentarzach w Ostrowcu, ale i w szkołach będzie można stoiska druhów, którzy sprzedając znicze będą zarabiać na swoją działalność.

– Stoiska ze zniczami będą tradycyjnie rozstawione przy Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Długiej, przed bramą nr 1 i bramą nr 2 oraz na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Denkowskiej – mówi Dariusz Czupryński, Komendant Hufca ZHP w Ostrowcu.

Pieniądze pochodzące ze sprzedaży lampionów przeznaczone zostaną m.in. na zakup mundurów i letni wypoczynek. – Pozyskane finanse to niejedyne zalety tej akcji – mówi Dariusz Czupryński. Dodaje, że przedsięwzięcie niesie ze sobą dużą wartość wychowawczą.

– Harcerze sprzedając znicze, uczą się także w ten sposób ekonomii, gospodarowaniem środkami i mają też kontakt z klientem, a przede wszystkim pieniądz własnoręcznie zarobiony oglądają pięć razy.
I jak podkreśla, wybór zniczy jest bardzo duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie. – Będzie można kupić znicz za symboliczną złotówkę, ale będą też droższe znicze po kilkanaście złotych.

Stoiska harcerzy 1 i 2 listopada będą czynne przy cmentarzach od wczesnego poranka aż do późnych godzin wieczornych, a akcja sprzedaży zniczy w szkołach rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

/paw/

Ważne wydarzenia