Integracja sensoryczna – czym jest? Spotkanie z Aleksandrą Charęzińską

Miejska biblioteka w Ostrowcu zachęca rodziców z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 6 lat do wzięcia udziału w spotkaniu z Aleksandrą Charęzińską – pedagogiem specjalnym, która wprowadzi rodziców w tematykę integracji sensorycznej. Spotkanie odbędzie się w tę sobotę o godzinie 11 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Pani Aleksandra będzie prowadzić w sobotę prelekcje na temat integracji sensorycznej. To ona właśnie będzie przybliżać rodzicom to pojęcie, czym jest ,dlaczego jest tak bardzo ważna dla rozwoju naszych dzieci i na co trzeba zwrócić uwagę aby wspomóc nasze dzieci w prawidłowym rozwoju.
– mówi Anna Sokołowska, koordynatorka spotkania.

Pedagog mówić będzie, m.in. o tym, jak dostrzegać odstępstwa od normy w rozwoju dziecka i jak ważny jest rozwój wszystkich zmysłów u maluchów.
Podczas prelekcji dla rodziców dziećmi zajmą się animatorzy.
– Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dlatego że prelekcja jest przygotowana dla rodziców, natomiast w naszej wypożyczalni dziecięcej w bibliotece będziemy organizować dla chętnych dzieci rożne zabawy i formy ciekawego spędzenia czasu.
Dzieci będą miały też dostęp do książek – zarówno tych tradycyjnych jak i audiobooków oraz bajek opowiadanych przez bibliotekowego misia. Wstęp na spotkanie jest otwarty. Po prelekcji rodzice będą mogli bezpośrednio porozmawiać z Aleksandrą Charęzińską, która zaprezentuje także swoją książkę 'Sensoryczne Dziecko’,a w niej tłumaczy czym jest integracja sensoryczna.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia