Znamy już wyniki 19 edycji „Gorączki Złota”

żródło: pixabay.com

Znamy już wyniki 19 edycji 'Gorączki Złota 2019′ organizowanej przez ostrowiecki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Akcja polegała na zbiórce monet 1, 2 i 5 groszowych w okresie od lutego do kwietnia do pojemników przekazanych przez PCK lub samodzielnie przygotowanych przez dzieci – wyjaśnia Halina Tomczyk, kierownik ostrowieckiego oddziału PCK i dodaje, że do akcji przyłączyły się przedszkola i szkoły podstawowe, ale także osoby prywatne i instytucje z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach tegorocznej edycji udało się zebrać prawie 331 kg 'złotych groszy’ , co przełożyło się na kwotę ponad 3200 złotych.

Spośród 5 kategorii wyróżniono najlepszych. Wyniki przedstawiają się następująco:
– W kategorii przedszkola pierwsze miejsce zajęło przedszkole nr 7, w kategorii szkoła podstawowa – szkoła w Częstocicach. Mieliśmy także gimnazja i tu zwyciężyło Gimnazjum z Ćmielowa. Spośród szkół średnich najwięcej złotych monet uzbierali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 czyli dawnej „budowlanki”. W kategorii instytucje zwyciężył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – mówi Halina Tomczyk.

Zebrana w ten sposób kwota została przeznaczona na wypoczynek letni dzieci objętych opieką świetlic środowiskowych.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i podziękowania, zaś zwycięzcy tytuł Najlepszego Zbieracza Złota i statuetki.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia