Lech Łodej: Rozwój Kunowa już wkrótce będzie w pełni odblokowany

źródło zdjęcia: krzemiennykrag.info

Gmina Kunów przygotowuje miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego kilku miejscowości.

W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowała projekt miejscowego zagospodarowania dla samego Kunowa, wcześniej uzgodniła je dla Karczmy Miłkowskiej, Kurzaczy, Rudki i Janika. Wkrótce powinna zaopiniować też projekt dla Boksycki.
– Wszystkie procedury związane z uchwaleniem tych planów powinny zakończyć się w marcu przyszłego roku – mówi burmistrz Lech Łodej.
– Następne miejscowości czekają w kolejce. W pierwszej kolejności wykonamy plany dla Prawęcina, ponieważ stamtąd spłynęło najwięcej wniosków, Nietuliska Dużego ze względu na ruiny i ogromny potencjał turystyczny a także dla Chocimowa, ze względu na zabytkowy dworek – wyjaśnia.
Przypomnijmy, że studium uwarunkowania zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy obowiązuje od ubiegłego roku. Teraz gmina dla każdej miejscowości osobno przygotowuje plany miejscowe. – Dzięki temu będzie można w przyszłym roku rozpocząć kilka naprawdę ważnych inwestycji. Dla samego Kunowa będzie to odblokowanie jego rozwoju – podkreśla burmistrz Łodej.
– Mieszkańcy naszej gminy i gmin ościennych od wielu lat czekają na sklep wielkopowierzchniowy, bo teraz musza jeździć na zakupy do Ostrowca czy Starachowic. Gmina dzięki stworzeniu planów umożliwi przedsiębiorcom rozwijania swoich działalności i inwestowanie. Dzięki temu do gminy wpłynie o wiele więcej pieniędzy z podatków – pokreśla burmistrz Kunowa.
Dodaje, że inwestorzy są zainteresowani gminą Kunów. Dla przykładu w Rudce na około 10 hektarach przedsiębiorcy chcą wybudować farmę fotowoltaiczną, która zasilać będzie lokalne firmy. Z kolei przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność na terenach inwestycyjnych w Kunowie planują poszerzać ją na kolejne obszary, budując zakłady produkcyjne i przemysłowe.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia