Podsumowanie akcji „Gorączka Złota” już w ten piątek

źródło: pixabay.com

W najbliższy piątek w oddziale rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. odbędzie się podsumowanie 19 edycji 'Gorączki Złota 2019′.

– Akcja polegała na zbiórce monet 1, 2 i 5 groszowych w okresie od lutego do kwietnia do pojemników przekazanych przez PCK lub samodzielnie przygotowanych przez dzieci – wyjaśnia Halina Tomczyk, kierownik ostrowieckiego oddziału PCK.

Do akcji przyłączyły się przedszkola i szkoły podstawowe a także osoby prywatne i instytucje z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach tegorocznej edycji udało się zebrać prawie 331 kg 'złotych groszy’ , co przełożyło się na kwotę ponad 3200 złotych.

– To dla nas pokaźna kwota, każda złotówka i każdy grosz jest ważny. Jesteśmy wdzięczni – mówi Halina Tomczyk i dodaje, że zebrane fundusze zostały już przeznaczone na różne atrakcje dla dzieci przebywających w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez PCK podczas minionych wakacji letnich.

– Część pieniędzy przeznaczona była na wyjścia do sali zabaw. Dzieci były także na wycieczce czy w McDonald’s.

18 października wszystkie instytucje biorące udział w konkursie otrzymają podziękowania. Wtedy też poznamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymają statuetki i tytuł Najlepszego Zbieracza Złota.

/paw/

Ważne wydarzenia