Wraca Dyskusyjny Klub Sztuki

źródło: bwa.ostrowiec.pl

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl spotkań z artystami współczesnymi w ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki prowadzonego przez ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych. Jak zaznacza Wojciech Mazan z BWA na najbliższe, wtorkowe spotkanie zaprosił artystę wszechstronnego. Do Ostrowca przyjedzie bowiem Maurycy Gomulicki.

– Jest to artysta, którego trudno zaszufladkować takim jednym słowem, gdyż jest projektantem, fotografem, kolekcjonerem. Jest także określany jako antropolog kultury popularnej. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki multidyscyplinarnemu projektowi „Pink Not Dead”, gdzie eksploruje właśnie kolor różowy w kulturze. Znany także dzięki projektowi dokumentalnemu – wystawa pt. „Dziary” czyli amatorski tatuaż z zakresu PRL-u, które można było właśnie podziwiać na warszawskiej Zachęcie.

Podczas spotkania w ostrowieckim browarze kultury artysta skupi się na swojej twórczości rzeźbiarskiej, opowie o sztuce i zrealizowanych obiektach powstałych w przestrzeni publicznej.

– Mieszkańcy chętnie uczestniczą w zajęciach przez nas organizowanych – mówi
Wojciech Mazan i dodaje, że sporo osób jest zainteresowanych.

– Bardzo mnie to cieszy. To oznacza, że potrzebne są takie spotkania z artystą, posłuchania go. Sztuka współczesna jest sztuką hermetyczną i trudną, ale trzeba ją czasami skomentować albo można po prostu o nią zapytać. Po prezentacji będzie czas na to, aby zadać pytanie artyście czy po prostu z Nim porozmawiać.

Przypomnijmy, spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 października o godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia