Michał Braun: Zapaść w służbie zdrowia, trzeba działać natychmiast

13 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej, kandydaci zachęcają wyborców do wzięcia udziału w wyborach i przedstawiają swoje programy.
Michał Braun, kandydat Koalicji Obywatelskiej, startujący z pozycji numer 8 do Sejmu podkreśla, że jednym z głównych postulatów jego ugrupowania jest wprowadzenie programu walki z rakiem. – Statystki przerażają, mamy coraz więcej zachorowań w Polsce na nowotwory, a rząd nic z tym nie robi – twierdzi.
– Gdybyśmy byli mieszkańcami każdego innego kraju w Unii Europejskiej, oprócz Bułgarii, to szanse na przeżycie tej strasznej choroby mielibyśmy większe. 1/3 przypadków śmiertelnych udałoby się uniknąć, gdyby zostały wprowadzone odpowiednie zmiany systemowe i my to chcemy zrobić – podkreśla.
Dlatego Koalicja Obywatelska chce wprowadzenia darmowych leków onkologicznych podczas walki pacjenta z rakiem oraz darmowych badań genetycznych, co umożliwi wcześniejsze wykrycie choroby. Leki za darmo miałyby przysługiwać też każdemu dziecku do trzeciego roku życia i kobietom w ciąży. Ugrupowanie chce także stworzenia funduszu modernizacji szpitali i przeznaczenia na ten cel 2 miliardów złotych.
Michał Braun podkreśla też, że Polacy mogą zarabiać więcej i o to, jako poseł będzie zabiegał
– Polacy mogą zarabiać więcej na „na rękę” nie poprzez sztuczne podnoszenie płacy minimalnej, które zabija przedsiębiorców, a dzięki obniżaniu podatków. Jednym z głównych problemów naszego kraju jest to, że płacimy ogromne podatki. Należy wprowadzić system zachęt finansowych od Państwa – uważa.
Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
/bart/

Ważne wydarzenia