Ostrowieckie MPK kupuje autobusy i uruchamia nową linię

źródło zdjęcia: Flickr

Zmiany w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Ostrowcu. Spółka zakupiła w ostatnim czasie cztery autobusy marki Solaris. Jak wyjaśnia prezes MPK Jarosław Kateusz, to bardzo ważny krok, który wpłynie pozytywnie na jakość świadczonym przez nich usług.

– Są to niskopodłogowe autobusy, które wcześniej jeździły w Krakowie. Udało nam się je kupić po dość okazyjnych cenach i będą obsługiwać zarówno miejskie jak i podmiejskie linie – mówi.
Jak dodaje prezes Kateusz, zakup pozwoli na wycofanie z taboru spółki wysłużonych części wysłużonych Jelczy. – Już prawie udało nam się wyeliminować jednostki najstarsze, zakup tych Solarisów pozwoli nam dotrwać do okresu w którym kupimy łącznie 15 nowych autobusów w ramach programu „Ekologiczny Transport Miejski” – wyjaśnia.
MPK uruchomiło także nową linię autobusową, która połączy Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Szewnę.
– Zostało to podyktowane względami ekonomicznymi, ale także mieszkańcy zgłaszali nam takie zapotrzebowanie – mówi Jarosław Kateusz i dodaje, że autobusy będą kursować trzy razy przed południem i trzy razy po południu, ale MPK nie wyklucza w przyszłości tworzenia kolejnych połączeń, jeżeli tylko będzie zainteresowanie.
Jarosław Kateusz podkreśla też, że spółka przygotowała w związku z otwarciem nowe promocje z których mogą skorzystać mieszkańcy, obniżające cenę przejazdów. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej MPK oraz w siedzibie spółki.
/bart/

Ważne wydarzenia