Nowy sprzęt medyczny dla placówki „Nasz Dom” w Denkowie

Dzisiaj w Niepublicznej Placówce Opiekuńczo-Wychowaczej 'Nasz Dom’ w Denkowie, poseł PiS Andrzej Kryj wraz z Eweliną Dworek, przedstawicielem firmy Novamed przekazali placówce bezdotykowe termometry oraz inhalatory.
Podobny sprzęt medyczny trafił do szpitalnych oddziałów pediatrycznych w Ostrowcu i Kielcach. Poseł Kryj zapowiada, że takie termometry i inhalatory przekażą w niedługim czasie do szpitali w sąsiednich powiatach.
– Takie kolejne urządzenia w przyszłości trafią do innych placówek medycznych w województwie. W przeciągu dwóch tygodni taki sprzęt trafi także do szpitala w Opatowie i Sandomierzu.

Dziś termometry i inhalatory odebrała także Anna Kaptur z Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie, która ma pod opieką 42-óch wychowanków w trzech placówkach. 'Nasz Dom’ opiekuje się 30-stką dzieci.
– Bardzo cieszymy się z tego sprzętu, który pomoże naszej siostrze pielęgniarce w pracy. Tym bardziej, że dzieci trafią do nas z wielkimi zaniedbaniami. Szczególnie, że mamy sporą grupę małych dzieci, które wymagają większej uwagi i opieki. Nie brakuje przeziębień i alergii, więc cieszymy się z tego podarunku – mówiła siostra Katarzyna Cyran.

/błaż/

Ważne wydarzenia