Intensywna kampania wyborcza

Zwiększenie płacy minimalnej do poziomu 2700 zł, a w sektorze publicznym do 3500 złotych, budowa miliona mieszkań w ciągu 10 lat, które młode rodziny będą mogły wynająć za 1000 zł – to niektóre propozycje programowe Lewicy. Wśród nich także polityka równości, bo to jedno z najważniejszych założeń, jakie prezentują podczas tegorocznej kampanii wyborczej i Pakt dla Kobiet zakładający m.in. prawo przerywania ciąży na żądanie do 12 tygodnia.

– Dla kobiet nie ma prawdziwych wolności, jeżeli nie mogą godzić szczęścia jakim jest życie rodzinne z życiem zawodowym, jeżeli nie mogą pełnić wielu ról, bo państwo i samorząd nie zapewnia im chociażby miejsca w żłobkach dla ich dzieci. Kobiety mają prawo do decydowania o własnym ciele, mają prawo do tego, żeby nie być wyłącznie ciałem, przedmiotem światopoglądowej walki w państwie – mówi Paulina Piechna-Więckiewicz, przedstawicielka Wiosny. Do Sejmu kandyduje z listy SLD z miejsca 2 w województwie świętokrzyskim.

Dodaje, że kampania wyborcza jest bardzo intensywna.
– Jest przede wszystkim ekspresowa, myślę, że nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale na terenie całego kraju. Jest dużo bardziej merytoryczna, niż kampania do europarlamentu. Myślę, że to jest dobry znak w tym całym bałaganie, oskarżeniach i hejterskich elementach niektórych komitetów, że zaczynamy rozmawiać o sprawach ważnych.

Przypomnijmy, że Komitet Wyborczy Lewica tworzy Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem oraz Wiosna. Wybory odbędą się 13 października

Ważne wydarzenia