Kolejne cztery drogi powiat chce wyremontować w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się inwestycje dofinansowywane z tegorocznej edycji programu 'Fundusz Dróg Samorządowych’, do końca sierpnia tymczasem prowadzony był nabór wniosków o dofinansowanie zadań na rok przyszły.

Powiat ostrowiecki złożył do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach cztery takie wnioski.
W Bodzechowie chcą rozbudować o ścieżkę rowerową i chodnik drogę powiatową z Ostrowca do Sienna.
– Chodzi o odcinek między ulicą Orlą w Ostrowcu, a skrzyżowaniem z drogą powiatową prowadzącą do Nowej Dębowej Woli – wyjaśnia Andrzej Jabłoński wicestarosta powiatu ostrowieckiego.
Wartość tego zadania opiewa na kwotę 3 milionów 400 tysięcy złotych.
W Ćmielowie remontu doczekać może się odcinek drogi od Ćmielowa do nowego ronda na ulicy Sandomierskiej. To koszt to około 3 milionów złotych.
Remontu w Ostrowcu doczekać ma się też ważny odcinek ulicy Sienkiewicza
– Chodzi o krótki, ale kosztowny odcinek od skrzyżowania z ulicami Żeromskiego i Waryńskiego do wjazdu na teren Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Całkowicie przebudowana musi zostać infrastruktura towarzysząca, a w miejscu skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Piaski powstanie rondo – tłumaczy Andrzej Jabłoński.
Modernizacja ma kosztować około 6 milionów złotych. Czwarty złożony przez powiat wniosek dotyczy remontu drogi łączącej Waśniów z Zajączkowicami o długości 1 kilometra. Wartość tego zadania szacowana jest na około 750 tys. złotych.
Samorząd powiatowy ponownie liczy na dofinansowanie rzędu 80ciu %, ale jak pokazał tegoroczny nabór bardziej prawdopodobne wydaje się wsparcie w wysokości 50%. We wkładzie własnym powiatu partycypować będą również gminy.
Konkurs ma zostać rozstrzygnięty najpóźniej w drugim kwartale przyszłego roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia