Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej Szansa mają nowy pojazd

Warsztat Terapii zajęciowej w Ostrowcu prowadzony przez Stowarzyszenie Szansa otrzymał nowy osobowy bus przystosowany do przewozu 6 osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.

– Przy wszelkiego rodzaju wsparciu, coś fajnego zaistniało. Mamy nowy samochód dla warsztatów terapii zajęciowej Szansa. Samochód na pewno zostanie dobrze wykorzystany, ma oczywiście też wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Warsztaty terapii zajęciowej Szansa w Ostrowcu dysponowały dotąd dwoma busami. Jeden z nich zakupili w zeszłym roku – także dzięki dofinansowaniu funduszu, a drugi już się zużył i teraz jest wystawiony na licytację. Dochód z jego sprzedaży pokryje część kosztów wkładu własnego do właśnie odbieranego pojazdu. – Sprawi on radość naszym podopiecznym i jest nam potrzebny – mówił dziś – podczas uroczystego przekazania kluczyków i busa – Robert Rogala, kierownik placówki.

– Osoby dorosłe, niepełnosprawne są na pewno zadowolone z tego powodu zadowolone, że dla ich bezpieczeństwa tabor samochodowy. Mam nadzieję, że przez najbliższe 10 lat ten bus będzie nam dobrze służył – dodaje.

Zakup samochodu dla uczestników warsztatów został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 80 tysięcy złotych. Wkład własny stowarzyszenia wynosi prawie 63 tysiące, w tym zawarte są także koszty ubezpieczenia czy rejestracji pojazdu.

– Mam nadzieję, że dzięki temu będą realizowane zajęcia w warsztacie terapii zajęciowej, ale także z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. W tym roku fundusz przeznaczył w skali województwa, na ten cel 3 miliony 564 tysiące złotych i warsztaty terapii a także inne edukacyjne placówki zakupiły z niego 21 busów i 4 autobusy – mówi Andrzej Michalski, dyrektor kieleckiego oddziału PFRON.

/paw/

Ważne wydarzenia