Komitety zarejestrowały już listy wyborcze

3 września upłynął termin zgłaszania list kandydatów na posłów i senatorów. Sukcesywnie na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiają się zweryfikowane przez nią listy kandydatów. Do sejmu w okręgu świętokrzyskim listy wystawiło 7 komitetów wyborczych.
Na liście komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość z Krzysztofem Bosakiem na czele jest czterech kandydatów z powiatu ostrowieckiego, a najwyższe dziesiąte miejsce zajmuje Roksana Oraniec, studentka z Ćmielowa, znana z udziału w konkursach piękności. Dalej są Mateusz Śliwa, informatyk z Sudołu, Przemysław Długosz, leśnik oraz Monika Głodek, przedsiębiorca – oboje z Ostrowca.
Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znane nazwiska, ale tylko jeden kandydat z Ostrowca. To Danuta Barańska, radna powiatu ostrowieckiego i zastępca kierownika pogotowia. Wystartuje z ósmej pozycji. 'Jedynką’ jest Czesław Siekierski, były poseł Parlamentu Europejskiego, „trójką’ z kolei poseł Kazimierz Kotowski, przez trzy kadencje starosta opatowski.
Dopiero dziesiąte miejsce na liście swojego ugrupowania ma Andrzej Kryj, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca. Z siedemnastego miejsca wystartuje Dorota Stępień-Zając, nauczycielka z naszego miasta, a trzydziestego Magdalena Zieleń, radna wojewódzka PiS i była skarbnik powiatu.
Kandydatem do Sejmu z powiatu ostrowieckiego Skutecznych Piotra Liroya-Marca jest Marcin Molenda, przedsiębiorca z Szewny. Jest trzeci na liście tego komitetu. Grzegorz Zieliński z Piasków Brzóstowskich jest siódmy.
Na liście Koalicji Obywatelskiej są dwie osoby z powiatu ostrowieckiego. To Edyta Handze z Nowoczesnej, ekonomistka i specjalistka ds. marketingu. O mandat posła będzie się ubiegać z miejsca dziesiątego, a z dwudziestego dziewiątego prawniczka Dorota Łukawska. Listę otwiera Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych i prawnuk Henryka Sienkiewicza.
Wysokie trzecie miejsce na liście Lewicy ma Aron Pietruszka, radny miejski w Ostrowcu. Z dziesiątej pozycji wystartuje Józef Grabowski, szef lokalnych struktur SLD, a z dziewiętnastej – lekarka, także związana z SLD Irena Kowalczyk-Kwiecień. Jedynką jest Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu w Polsce.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia