Umowa na remont skarpy w Ćmielowie podpisana, a powiat zyska nowe połączenia autobusowe

Starosta Marzena Dębniak podpisała dziś umowę na wykonanie remontu skarpy wzdłuż drogi powiatowej Ćmielów-Krzczonowice – Przeuszyn. Wartość inwestycji to ponad 4,5 mln zł, z czego część tej sumy to dofinansowanie w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości prawie 4 mln zł.

Pozostałe środki zapewniają dwa samorządy: gmina Ćmielów oraz starostwo powiatowe. O tym skąd tak wysokie koszty umocnienia skarpy mówił dziś na konferencji prasowej wykonawca Krzysztof Dychała z firmy KD BUD
– Skarpa wzmocniona będzie siatką i palami, których montaż jest najbardziej kosztowny, ponieważ stanowi ok 30% wartości zadania. Dodatkowo prac związanych będzie też z kanalizacją.
Zakończenie robót zaplanowano na połowę grudnia.

Dziś także starosta Marzena Dębniak poinformowała o przystąpieniu do realizacji programu Przewozów Autobusowych.
– Wyszliśmy gminą na przeciw. Wnioski o utworzenie połączeń autobusowych złożyły gminy Waśniów, Bodzechów, Ćmielów oraz Bałtów. Teraz czeka nas wybór przewoźnika i mamy nadzieje, że 5 nowych linii ruszy już we wrześniu- mówiła starosta Dębniak.
Dofinansowanie do linii, jakie otrzyma powiat do końca roku wynoszą 90 tys zł.
Przypomnijmy, że połączenie z Ostrowcem zyskają mieszkańcy Broniszowic w gminie Bodzechów, a autobus będzie kursował przez Szewnę. Także mieszkańcy Okołu w gminie Bałtów.
Autobusy kolejnej nowej linii będą kursować przez Magonie, Borię do Ćmielowa i dalej przez Buszkowice i Trębanów.
Z inicjatywy gminy Waśniów uruchomione zostaną dwie trasy – pierwsza połączy Ostrowiec, Wronów, Boksyckę, Jeżów oraz Mirogonowice, a druga Ostrowiec i Skałę przez Czażów i Waśniów.
Na decyzję czeka gmina Kunów, która spóźniła się ze złożeniem wniosku do starostwa i przesłała go bezpośrednio do urzędu wojewódzkiego.
Gmina została wezwana do uzupełnienia wniosku.

/błaż/

Ważne wydarzenia