Siedziba Elkom Trade przy ulicy Bałtowskiej nabiera kształtu

Widać już efekty prac ma terenach inwestycyjnych przy ulicy Bałtowskiej.
Praktycznie gotowa jest nowa hala produkcyjna wraz z budynkiem socjalno-biurowym firmy Elkom Trade.
Jeszcze w maju tego roku stał tam szkielet konstrukcji, teraz cały kompleks przypomina już teren przyszłego zakładu. To nie koniec inwestycji.
-Przygotowywane są kolejne dokumentacje pod pozwolenie na budowę kolejnego zakładu. Trwa przetarg na kolejną działkę, z końcem października poznamy szczęśliwego nabywcę – mówił na wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się przy ulicy Bałtowskiej prezydent Jarosław Górczyński.
Wykonawca inwestycji obecnie buduje sieć wodociągową, przed nimi przebudowa uzbrojenia i sieci energetycznej. Koszt tych działań to ponad 1 mln 300 tys zł. Równolegle prowadzona jest rozbiórka pozostałości przemysłowych i przygotowania do budowy dróg wewnętrznych. Jak dodaje prezydent Górczyński, podczas budowy nie obyło się bez niespodzianek i utrudnień.
– Wykonawca natrafił na utrudnienia w postaci dawnego starego uzbrojenia i kablowania, których dokumentacja jaką otrzymał nie uwzględniała.
Pomimo tego budowa powinna zostać ukończona zgodnie z terminem wyznaczonym na 30 października.
Budowa zakładu Elkom Trade kosztować będzie 18 mln zł, współfinansowana jest z funduszy unijnych programu 'Inteligentny Rozwój’.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia