Kolejne osoby z powiatu ostrowieckiego kandydatami w wyborach parlamentarnych

Dariusz Loranty, emerytowany oficer policji, wykładowca akademicki i komentator medialny postanowił ubiegać się o mandat senatora w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– Swój start w wyborach traktuję jako konsekwencję dotychczasowej aktywności na polu zawodowym, politycznym, społecznym oraz publicystycznym, zaś ubieganie się o mandat z północnej części województwa świętokrzyskiego stanowi dla mnie wyraz przywiązania do mojej ostrowieckiej 'małej ojczyzny” – tłumaczy Dariusz Loranty i dodaje, że wystartuje z z ogólnopolskiego komitetu Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy. Zadeklarował też, że pełny program wyborczy przedstawi na początku września.
Przypomnijmy, że Dariusz Loranty o mandat posła bez powodzenia ubiegał się w
w 2015 r. kandydując do sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu nr 19 w Warszawie i zdobył 252 głosy.
Przypomnijmy, że wcześniej swój start w wyborach do senatu z okręgu obejmującego powiaty skarżyski, starachowicki, ostrowiecki, opatowski i sandomierski zadeklarowali Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marzena Dębniak – jako kandydatka niezależna, wspierana przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, PSL i Kukiz’15.
Wczoraj swój start w wyborach do sejmu z listy PSL i Kukiz’15 ogłosiła także Danuta Barańska, wieloletnia radna powiatu ostrowieckiego oraz Krystyna Zdonek, szefowa Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w powiecie ostrowieckim i przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie.
– Chciałabym wzmocnić głos środowiska medycznego w sejmie – komentuje swój start w wyborach Danuta Barańska
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia