OstroBiec dla Oskarka – 31 sierpnia w Chmielowie

’OstroBiec dla Oskarka” to charytatywny bieg, który odbędzie się 31 sierpnia podczas którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 5-letniego Oskarka Kubickiego – chłopca, który choruje na glejaka mózgu.

Bieg odbędzie się w Chmielowie, a uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach – 7 kilometrów oraz marszobiegu na 3 kilometry. Anna Bober, prezes Stowarzyszenia OstroBiec dodaje, że do wyboru jest kilka możliwości pokonania tego krótszego dystansu – można go przebiec czy po prostu przejść marszobiegiem czy spacerkiem.

Biegi startują o godz. 17:30, a dekoracja zwycięzców odbędzie się około 19.

Opłata wpisowa wynosi 30 złotych i w całości zostanie przekazana dla Oskarka. W ramach pakietu startowego każdy z uczestników otrzyma medal, numer startowy, posiłek regeneracyjny oraz wodę. Dla zwycięzców przewidziane są oczywiście nagrody.

– Dla najlepszych przeznaczone są oczywiście puchar – dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn. Oprócz tego przewidujemy również nagrodę. Puchar dla najlepiej przebranego biegacza, biegaczki lub spacerowicza. Wszystko po to, aby to nasze spotkanie miało charakter festynu, żeby to była radosna zabawa – tłumaczy prezes stowarzyszenia.

Szczegółowe informacje znajdziemy na facebooku pod hasłem 'OstroBiec dla Oskarka”.

/paw/

Ważne wydarzenia