Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy.

16 sierpnia, w piątek mija termin składania wniosków dla przedsiębiorców, którzy chcą poprawić warunki i higienę pracy w swoich firmach. Dofinansowanie można pozyskać w ramach konkursu, którego organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

– Pamiętajmy, że jeszcze tylko tydzień został przedsiębiorcom, aby zgłosić się do konkursu
o dofinansowanie projektów, które poprawiają warunki pracy. A w tej edycji jest w sumie do wydania aż 50 milionów złotych. Pamiętajmy, że małe firmy zatrudniające od 1 do 9 osób mogą uzyskać nawet do 140 tysięcy złotych, te średnie, które zatrudniają od 50 do 249 osób mogą zyskać nawet 60% dofinansowania, a te największe 500 tysięcy złotych – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego ZUS.

Wnioski będą oceniane pod kątem poprawy BHP w zakładzie. Dofinansowanie uzyskają projekty, które np. zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników takich jak hałas czy zanieczyszczenia.

– Na dofinansowanie może liczyć m.in. zakup urządzeń chroniących przed drganiami mechanicznymi, oczyszczających i uzdatniających powietrze oraz chroniące przed promieniowaniem elektromagnetycznym – mówi Paweł Szkalej.

– W ubiegłym roku wiele firm z województwa świętokrzyskiego również złożyła wnioski o takie dofinansowanie. Wszyscy, którzy skorzystali z tej pomocy, dostali dofinansowanie przede wszystkim do bezpieczeństwa maszyn, urządzeń do tego by chronić swoje miejsce pracy a także poprawić miejsce pracy związane z energią elektryczną i elektrycznością stateczną – dodaje rzecznik Szkalej i zachęca by skorzystać z takiej formy wsparcia.

/paw/

Ważne wydarzenia