W Ostrowcu powstanie budynek wielorodzinny o wysokim standardzie

Jesienią w Ostrowcu ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku wielorodzinnego. Będzie się mieścił pod adresem Piwna 3 w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury. Autorem projektu architektonicznego jest kielecka pracownia BPB.

– To oferta dla bardziej wymagających klientów – mówi Iwona Wielgus z firmy deweloperskiej Lwy Inwestycje.
– Użyte materiały, design tego budynku, wykończenie części wspólnych, czyli klatek i windy, to wszystko będzie o podwyższonym standardzie – wyjaśnia.
W holach wejściowych i korytarzach pojawią się elementy szkła, wnętrza wyłożone będą piaskowcem. Ściany zdobić będą grafiki.
– Chcielibyśmy, aby to były grafiki związane z Ostrowcem i jego historią, ponieważ sama ulica Piwna położona jest w miejscu o dużej wartości historycznej – dodaje Iwona Wielgus.
W budynku znajdzie się 9 mieszkań o powierzchni od 53 do 71 metrów, każde będzie miało do dyspozycji balkon lub loggię.
Jak podkreśla Iwona Wielgus, mieszkania będą przestrzenne, wyposażone w funkcjonalne aneksy kuchenne oraz ogrzewanie podłogowe w łazienkach w standardzie. Parter budynku zajmie parking, którego strzec będzie monitoring.
– Mimo, że budynek będzie miał trzy piętra postanowiliśmy umieścić w nim cichobieżną windę, do której będzie można podjechać samochodem na poziomie parkingu – tłumaczy.
Firma Lwy Inwestycje planuje oddać budynek pod koniec przyszłego roku, a najpóźniej na początku roku 2021. Mieszkania nie będą należały do najtańszych, za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić od 4 tys. 450 zł. Dla porównania ostatnio wybudowane bloki na os. Merkury miały cenę za metr kwadratowy w wysokości od 3 do 3,5 tys. zł.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia