Trwają remonty szkół w gminie Bodzechów

Trwają prace remontowe w szkołach w gminie Bodzechów. Po dwumiesięcznym odpoczynku na uczniów będą czekały odnowione sale lekcyjne.

Jak podkreśla wójt Jerzy Murzyn, gmina sukcesywnie przeznacza środki na remonty podległych placówek. W każdym roku jest to kwota około 200 tysięcy złotych.

W niektórych placówkach oprócz malowania ścian wykonane będą też inne prace.

– Największy zakres prac remontowych zaplanowaliśmy w Zespole Szkół w Sarnówku, bo tam będzie wykonany remont dachu na części budynku oraz sali gimnastycznej – wylicza Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego w Bodzechowie i dodaje, że w budynku rozprowadzony zostanie także internet i zmodernizowany system monitoringu.

W Szewnie także trwają prace remontowe: malowanie sal lekcyjnych, korytarzy oraz hali sportowej, odświeżony zostanie parkiet na korytarzu szkolnym. Tu także modernizują monitoring.

– Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów zawsze o to dbamy, aby każda szkoła była wyposażona w monitoring, żeby był on regularnie odnawiany – podkreśla Sylwia Masternak.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie zaplanowano malowanie sal lekcyjnych, a w Chmielowie oprócz tego odnowione zostaną krzesła i ławki.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia