Duże zainteresowanie fotowoltaiką w Ostrowcu

źródło zdjęcia: wikisłownik

Bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku cieszą się refundacje kosztów zamontowania instalacji fotowoltaicznej w Ostrowcu.

Jak mówi Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej, do tej pory mieszkańcy złożyli około 100 wniosków i wciąż napływają nowe, bo mieszkańcy mają czas na ich złożenie do końca lipca. – W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to mieszkańcy złożyli tylko 15 takich wniosków, to duża zmiana – podkreśla naczelnik Kowalski.
– Widać jaki jest ogromny progres, intencją naszej gminy jest to, by działania mieszkańców wspierać. Przy 100 wnioskach i średniej mocy instalacji na poziomie 4,5 kW to niedługo będziemy mieli około 500 kW mocy zainstalowanych na ostrowieckich budynkach – tłumaczy.
Samorząd Ostrowca początkowo planował przeznaczyć na dofinansowania do fotowoltaiki i wymianę źródeł ciepła 250 tysięcy złotych, jednak – jak tłumaczy naczelnik Kowalski – już teraz widzą, że ta kwota nie będzie wystarczająca i planują przeznaczyć większe środki.
– Wszystkie wnioski będziemy starali się dofinansować, będziemy szukać pieniędzy, bo takie zainteresowanie oznacza, że musimy do kwoty przeznaczonej na ten rok, czyli 250 tys. złotych dołożyć drugie tyle – wyjaśnia.
Przypomnijmy, że jednorazowo na instalację fotowoltaiczną można uzyskać 5 tysięcy złotych zwrotu. Koszt jej zamontowania waha się od kilkunastu do 30 tysięcy złotych.
Równocześnie Urząd Miasta prowadzi nabór wniosków na wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne. Składać je można do połowy października. Do tej pory wpłynęło ich 20. Więcej informacji na ten temat uzyskamy w magistracie, bądź na jego stronie internetowej.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia