46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Startuje 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Jak co roku, w trakcie festiwalu, odbywają się przeglądy konkursowe i warsztaty artystyczne.
Uczestnicy będą mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych specjalistów z zakresu tańca i muzyki, a wśród nich Tomasz Rowiński, Monika Wielińska czy Elżbieta Zapendowska.

Imprezę rozpocznie koncert 'Gospodarze-Gościom”, który odbędzie się w sobotę (13 lipca) o 20:00 na Kadzielni. Przez cały tydzień od 15 do 19 lipca Rynek w Kielcach będzie tętnił życiem i muzyką, bo odbędą się tam koncerty – 'Zakręceni na Kielce”, Koncert Międzypokoleniowy, będzie też Konkurs Piosenki Harcerskiej. W nadchodzący piątek z kolei koncert 'Młodzi Dobrze Rockujący”.

Na terenie Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych powstanie miasteczko festiwalowe. Najmłodsi będą mogli pomalować tam swoje buzie, a osoby chętne spróbować swoich sił w grach planszowych.
Koncert Galowy odbędzie się w sobotę, 20 lipca o godzinie 19.30 w amfiteatrze Kadzielnia. Laureatom zostaną przyznane festiwalowe nagrody – Złote, Srebrne i Brązowe Jodły.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi „wiatraczek” jest Największy Zespół Rockowy. Inicjatywa polega na wspólnym, w jak największym gronie, wykonanie wybranego utworu.

W tym roku będzie to „Wehikuł czasu” zespołu Dżem. W aranżacji na scenie pojawią się ostrowczanie między innymi basista Dariusz Jurkowski, wokalista Maciej Duniec i Olaf Jurkowski – klawisze. Na scenie zagrają też muzycy z zespołów 2,5 Trio i Baby Rock.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia