Wakacyjny Festyn rodzinny w Bałtowie

W najbliższy weekend warto wraz z rodziną wybrać się na festyn organizowany na terenie bałtowskiej Okręglicy. Imprezę rozpocznie turniej piłki nożnej Seniorzy kontra Juniorzy. Na scenie będzie można zobaczyć występy wokalne zespołów ludowych. Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Żak z zespołem – czyli Solejukowa z serialu Ranczo. Później do tańca zagra zespół Zelga Band.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Katarzyna Borowska, Prezes Stowarzyszenia Bałt organizująca niedzielny festyn.

– Bogaty program artystyczny. Turniej piłki nożnej Seniorzy vs. Juniorzy, gry i zabawy dla najmłodszych, a także animacje, zabawy z piaskiem kinetycznym. Będą także warsztaty plastyczne, konkurs wiedzy
o dinozaurach i Jura Parku a także pokazy ochotniczej straży pożarnej z Bałtowa. Będzie dyskoteka
z dj’em pod gwiazdami. A w niedzielę – indywidualne zwiedzanie kompleksu.

Festyn rodzinny ma zintegrować mieszkańców gminy Bałtów i specjalnie dla nich członkowie Stowarzyszenia Bałt, sympatycy oraz radni każdej rodzinie wręczają imienne zaproszenia na imprezę. Każdy mieszkaniec gminy, który pojawi się z zaproszeniem otrzyma darmowy karnet na posiłek oraz na korzystanie z atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

– Bałtów stał się słynny dzięki turystyce i w jej rozwoju widzimy przyszłość naszej gminy. To turystyka daje możliwość zarabiania pieniędzy przedsiębiorcom, rolnikom, osobom prowadzącym działalność agroturystyczną. Nasze Stowarzyszenie chce służyć pomocą i wsparciem każdemu kto chciałby włączyć się w nurt rozwoju turystyki – podkreśla prezes Borowska. Dodaje, że lepsza przyszłość gminy nie jest możliwa bez współpracy mieszkańców, lokalnego biznesu oraz samorządu.

– Mamy nadzieję, że na festynie będzie okazja do porozmawiania o tym, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy, jakie mają pomysły – mówi prezes Stowarzyszenia Bałt.

A na sobotni Festyn Rodzinny organizatorzy zapewnili także bezpłatny transport. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach według wyznaczonych tras z miejscowości Okół (Ignacówka), Ulów/Wycinka oraz z Kolonii Bałtowskiej. Więcej szczegółów można znaleźć na plakatach.
Impreza rozpoczyna się w sobotę o 15 i potrwa do niedzieli. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

/paw/

Ważne wydarzenia