W niedzielę uroczystości w Mominie

Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca w Szkole Podstawowej w Mominie, odbędą się uroczystości obchodów 75-tej rocznicy śmierci pułkownika Jana Piwnika 'Ponurego” oraz IX rocznicy nadania Szkole jego imienia.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.00 zbiórką pocztów sztandarowych na placu szkoły. Później nastąpi przemarsz uczestników uroczystości na plac kościelny, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego. Na 8.30 zaplanowana jest Msza Święta polowa przy Kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Mominie. O 9.30 rozpocznie się cześć oficjalna: odczytany zostanie apel poległych oraz złożone zostaną wieńce pod pomnikiem 'Golgoty Wchodu”. Uroczystości uświetni występ młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół w Mominie.
Przypomnijmy, że Jan Piwnik 'Ponury” był kapitanem Wojska Polskiego i aspirantem Policji Państwowej, pośmiertnie awansowany do stopnia majora, a następnie do stopnia pułkownika. Był dowódcą partyzantki Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i na Nowogródczyźnie.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia