Trwają prace na terenach inwestycyjnych przy ul. Bałtowskiej

Na terenach inwestycyjnych przy ul. Bałtowskiej wkrótce powstaną dwa nowe zakłady produkcyjne.

Pierwszy, budowany przez firmę Elkom Trade ma zostać oddany do użytku do końca tego roku. – Już teraz widzimy postęp prac, gotowy jest szkielet konstrukcji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński
-To będzie nowy zakład zatrudniający ludzi. Dla mnie jako prezydenta najważniejsze jest aby uniezależnić się od koniunktury w hutnictwie, ważne że będą inne elestyczne firmy dobrze przygotowane na różne cykle gospodarcze – dodaje.
Elkom Trade przy Bałtowskiej buduje halę o powierzchni 5700 metrów kwadratowych oraz budynek socjalno – biurowy o powierzchni 1300 metrów kwadratowych. Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 18 milionów złotych. Prezydent Górczyński poinformował także, że są już kolejne firmy zainteresowane zainwestowaniem przy ul. Bałtowskiej
– Na przełomie października i listopada będzie wystawiona do sprzedaży kolejna nieruchomość na tym terenie. W Ostrowcu jest potencjał do tego, aby tworzyć miejsca pracy, do tego aby zatrudniać naszych mieszkańców, ale co ważne, zatrudnienie znajdują też osoby spoza Ostrowca, którzy później się tu osiedlają – mówi i dodaje:
– Dla mnie zakłady produkcyjne są najważniejsze, ponieważ dopiero za produkcją przyjdzie handel i usługi.
Przypomniał także, że miasto od 5 lat nie podnosi podatków, co sprzyja sprowadzaniu nowych inwestorów, a dodatkowo dla firm produkcyjnych miasto stosuje specjalne ulgi uzależnione od wartości inwestycji, czy ilości osób zatrudnionych.
Wkrótce przy Bałtowskiej zakład produkcyjny, zatrudniający 50 osób zacznie budować firma Izoterm z Goździelina, specjalizująca się w produkcji materiałów termoizolacyjnych i maszyn do ich produkcji. Inwestycja będzie kosztować 15 milionów złotych, a sam budynek zostanie oddany do użytku w połowie przyszłego roku.
Równocześnie gmina Ostrowiec uzbraja działki w kanalizację wodociągową i sanitarną, w sieć gazociągową i energetyczną. Wkrótce powstanie także nowa droga łącząca tereny inwestycyjne z ulicą Bałtowską.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia