Jarmark Opatowski połączony z obchodami dnia dziecka

Miasto Opatów w ten weekend organizuje „Jarmark Opatowski”,który tym razem połączony zostanie z obchodami dnia dziecka.
– Jarmark rozpocznie się o godzinie 11.00 od powitania wszystkich mieszkańców przez Burmistrza Opatowa Grzegorza Gajewskiego, a najmłodsi będą mogli spotkać się z nim osobiście – mówi Longina Ordon, z Opatowskiego Ośrodka Kultury.
– Tego dnia dzieci będą miały możliwość spotkania się z Panem Burmistrzem i obserwowania jego codziennej pracy. Dzieci będą mogły także bezpiecznie bawić się w miasteczku security – dodaje.
W ramach miasteczka będzie można skorzystać z symulatora dachowania czy zobaczyć samochody i sprzęt policyjny. Później odbędzie się konkurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Znam Historie Opatowa”. Nie zabraknie warsztatów tańca dawnego i współczesnego. Odbędzie się również spektakl dla dzieci „ Przybysze z Planety Zangular”. Natomiast o godzinie 18.00 w amfiteatrze rozpocznie się koncert zespołu „DE MONO”. Koniec pierwszego dnia zwieńczy pokaz „Fire Show” i zabawa taneczna z udziałem zespołu „Babu Król & Smutne Piosenki”, która potrwa do godziny 22.
– Drugiego czerwca zapraszamy przede wszystkim do dwóch osad. Pierwszą osadą jest Opatów na Żelaznym Szlaku i tu będziemy mieli szansę obserwować warsztaty rekonstrukcję strojów ,uzbrojenia. Można będzie spotkać Wieszczkę przy opatowskiej studni szczęścia.
Drugą osadą na opatowskim rynku będzie osada „Flisaków z Ulanowa”, pokaz tradycyjnego szkutnictwa, stolarstwa i ciesielstwa. Odbędzie się też prezentacja tradycyjnych produktów tj. barszcz i chleb flisacki czy kocioł retmański. Nie zabraknie warsztatów i konkursów zorganizowanymi razem z różnymi stowarzyszeniami. O godzinie 16 na scenie rynku wystąpi zespół „Csangallo”(Czongelu) z Węgier. Natomiast na deskach amfiteatru o 18 zagra supergrupa muzyczna „Medusa”, w którego skład wchodzą min. muzycy z takich zespołów jak „Perfect” , „Budka Suflera” czy „Rewolucja.
/pcr/

Ważne wydarzenia