IMGW wydaje dwa ostrzeżenia dla regionu

źródło zdjęcia: wikipedia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa świętokrzyskiego.

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (również o charakterze burzowym), w zlewniach: Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki i Kamiennej spodziewane są wzrosty poziomu wody do stanów średnich i wysokich. Lokalnie przekroczone mogą zostać stany ostrzegawcze, a punktowo poziom wody może przekroczyć stan alarmowy – czytamy w komunikacie.
Oznacza to, że na terenie województwa mogą wystąpić lokalne podtopienia. Jak mówi Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu – strażacy na bieżąco monitorują stan wód na terenie naszego powiatu.Sebastian Klaus dodaje też, że w nocy postawieni byli w stan gotowości w związku z podtopieniami w Staszowie, jednak nie musieli interweniować – Na szczęście staszowscy ratownicy poradzili sobie sami – podkreśla.Alert hydrologiczny 2 stopnia obowiązywać będzie do jutra (czwartek) do godziny 12:00. Tymczasem dziś o godzinie 10:30 IMGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Miejscami może spaść nawet do 50mm deszczu. Może tez mocniej powiać – w porywach do 70km/h. To ostrzeżenie obowiązuje do jutra (czwartek) do godziny 18:00.
Sytuację będziemy monitorować na bieżąco.
/bart/

Ważne wydarzenia