Andrzej Gruza nowym dyrektorem ostrowieckiego szpitala

Ostrowieckim szpitalem pokieruje Andrzej Gruza, do niedzieli dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie. Wczoraj siedmioosobowa komisja konkursowa jednomyślnie uznała go za najlepszego kandydata na dyrektora szpitala. Zarząd powiatu na dzisiejszym posiedzeniu tę kandydaturę zatwierdził i – także jednogłośnie – powołał go na to stanowisko. – Pan Andrzej Gruza obowiązki obejmie od najbliższego poniedziałku i jest to kandydat bardzo dobry na te trudne czasy, ma doświadczenie w zarządzaniu szpitalami. Wyniki finansowe szpitala, w którym ostatnio pracował, a także koncepcja funkcjonowania naszego szpitala, którą przedstawił, przekonała komisję i zarząd powiatu – mówiła na konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Andrzej Gruza z wykształcenia jest geologiem, studiował też prawo na Uniwersytecie w Białymstoku i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ze służbą zdrowia związany jest od 20 lat. Pracował na stanowisku dyrektora szpitala w Ełku, przez 12 lat na stanowisku kierowniczym w Centrum Zdrowia Dziecka, a ostatnio przez okres pełnej kadencji w szpitalu w Wołominie.
– Każdorazowo, gdy obejmowałem stanowisko w różnych przedsiębiorstwach, bo pracowałem też w innych branżach, to podejmowałem się pracy w sytuacji dla nich złej, a opuszczałem je w sytuacji finansowej zawsze znacznie lepszej – zapewniał nowy dyrektor.

Jego plan naprawczy dla ostrowieckiej lecznicy mamy poznać wkrótce. – Ponieważ zaniepokojenie różnych grup zawodowych pracujących w szpitalu jest duże, nie oczekujcie państwo już dziś od nowego dyrektora przedstawiania jakiegoś ogólnego planu naprawczego – mówiła na konferencji starosta Marzena Dębniak. – Pozwólmy panu dyrektorowi przedstawić plan, który będzie faktycznie wprowadzał – dodała. Plan przygotowany przez poprzedników nazwała diagnozą 'już nieaktualną’.
Andrzej Gruza wyjaśnił, że najpierw będzie chciał się zapoznać z dokumentami, z pracownikami, wysłuchać informacji i opinii dyrektora finansowego. Zapowiada, że pierwsze decyzje najpewniej będzie podejmował już w pierwszych dniach urzędowania.

 

/mag, bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia