Warsztaty dziennikarskie w Radiu Ostrowiec

W szkole podstawowej nr 4 imienia Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu stawiają na twórczość pisaną. Od początku roku szkolnego wydają 36. stronicowy kwartalnik „Czwórkowe newsy”. Dziś uczniowie z dziennikarskiego koła wzięli udział w warsztatach, jakie w Radiu Ostrowiec poprowadziła dla nich Joanna Gergont-Woś, redaktor naczelna.
– Nasi uczniowie piszą artykuły, informacje, przeprowadzają rozmowy. Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia, a dzisiejsze warsztaty pomogą im lepiej pisać – mówi Jolanta Karolewska, która kołem dziennikarskim opiekuje się wspólnie z Edytą Wykrotą. W pracę zaangażowani są głównie uczniowie klas piątych, ale tekst napisać do 'Czwórkowych newsów’ może każdy. Jak Michał Kasporwicz, który interesuje się sportem. – Interesuję się piłką nożną, uczęszczam też na zajęcia w KSZO. Zaproponowałem, że będę przeprowadzać wywiady z ciekawymi sportowcami i ostatnio udało mi się zrobić rozmowę z Rafałem Lasockim, który był piłkarzem reprezentacji Polski, a obecnie trenuje młodych adeptów – mówi. Sonia Banaś pisze wiersze i opowiadania. W najnowszym numerze szkolnego wydawnictwa będzie można przeczytać opowiadanie pod tytułem „Kocham Cię mamo”, które – jak wyjaśnia – pisała prosto z serca.
W pierwszych dwóch numerach 'Czwórkowych Newsów’ pojawiły się między innymi „Rozmowa z wiceprezydentem Piotrem Dasiosem bez tajemnic”, relacja z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, informacje z życia szkoły, rady dla młodych ogrodników, przepisy na 'coś na ząb’ i wiele więcej. Wszyscy zapewniają, że do pracy podchodzą poważnie i czują odpowiedzialność za ich szkolny kwartalnik. Już teraz szykują trzeci – wakacyjny numer 'Czwórkowych newsów’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia