„Dzień bibliotekarzy i bibliotek” – dobra książka obroni się sama

Dziś swoje święto mają pracownicy bibliotek. W Polsce 8 maja obchodzony jest 'Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek”.

-Trzeba pamiętać, że dzień bibliotekarza wpisuje się w większy cykl wydarzeń. Od 8 do 15 maja trwać będzie „Tydzień Bibliotek”, podczas którego odbędą zorganizowane będą różnego rodzaju atrakcje – mówił Paweł Górniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu.

Jednym z wydarzeń będzie koncert, w którym usłyszeć będzie można repertuar z Kabaretu Starszych Panów.

– Oprócz lekcji bibliotecznych, chcemy zaprosić na koncert Artura Gotza. Koncert odbędzie się w 10 maja o godzinie 17.30 w galerii BWA na III piętrze – informował Paweł Górniak.

Oprócz tego odbędzie się też przedstawienie teatralne dla dzieci pt ”Dzwonnik z Notre Dame”, które przedstawi teatr 'Blaszany Bębenek” z Trzebini.
Przy tej okazji Błażej Macias zapytał, czy tradycyjne, papierowe książki odchodzą już w niepamięć?

– Czytelników w naszym mieście nie brakuje a książka, nawet ta tradycyjna ma się bardzo dobrze, a biblioteka miejska co miesiąc wzbogaca swoją kolekcję lektur – zapewniał Paweł Górniak.

Dyrektor Górniak dodaje, że w najbliższych miesiącach czeka ich duże wyzwanie, ponieważ przygotowują się do przeniesienia biblioteki do zmodernizowanego 'Ostrowieckiego Browaru Kultury”.
W zasobach Miejskiej Biblioteki Publicznej znajduje się ponad 220 tys książek, a czytelnicy odwiedzający placówkę to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Starszych miłośników dobrej lektury również nie brakuje. Oczywiście biblioteka to nie sama wypożyczalnia i czytelnia. Każdy może też skorzystać z sali komputerowej oraz lekcji bibliotecznych dla najmłodszych prowadzonych w filiach na terenie miasta. Filie te znajdują się na ulicy Kilińskiego 12 i Sienkiewicza 65/15.
Warto zaznaczyć, że w bibliotece również za pośrednictwem internetu możemy wypożyczyć książki. W przypadku osób starszych i chorych poprosić także o dostarczenie książek do domu.

/błaż/

Ważne wydarzenia