Zorganizują turniej tańca dla dorosłych i seniorów

Trwają przygotowania do organizacji turnieju tańca towarzyskiego dla osób dorosłych i seniorów, który z inicjatywy Anety Pierścińskiej-Maruszewskiej, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu i środowiska ostrowieckich seniorów odbędzie się w czerwcu w ramach Pikniku Rozmaitości.

To projekt zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. – Taniec ma świetny wpływ na nasze zdrowie – tłumaczy Grażyna Maj, reprezentująca środowisko ostrowieckich seniorów
– Taniec wpływa pozytywnie na wszystkie części ciała, a chce podkreślić, że seniorzy nie mogą brać udziału we wszystkich formach aktywnościach fizycznych, stąd też postawiliśmy na taniec – mówi.
Jak dodaje, część seniorów ma dobre podstawy do udziału w turnieju, dzięki realizowanemu od 2 lat programowi 'Aktywny Senior’.
Za przygotowanie chętnych do wzięciu udziału w turnieju odpowiadać będzie Grzegorz Podsiadły ze Studia Tańca 'Twist’. Jak podkreśla, przez cały maj, raz w tygodniu organizowane będą lekcje tańca.
Chociaż, osoby biorące w turnieju zostaną podzielone na kategorie dla początkujących i bardziej zaawansowanych – uzupełnia Aneta Pierścińska-Maruszewska. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 maja o 16:30 w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie mieści się studio 'Twist’. Tam chętni będą mogli dowiedzieć się więcej o imprezie, wybrać interesujący ich styl tańca i zgłosić się do turnieju. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno singli jak i pary. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdą środę, również o 16:30.
Turniej tańca odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych – osób od 40 do 55 roku życia i powyżej 55 roku życia i zaplanowany jest na 8 czerwca i zorganizowany zostanie na sali gimnastycznej CKU.
– Pomysł ten pochodzi od seniorów i mimo, że skierowany jest do różnych grup wiekowych, ja szczególnie apeluję do starszych mieszkańców Ostrowca, by się nie bali i zgłaszali się do uczestnictwa – apeluje Irena Podsiadły, również reprezentująca środowisko seniorów
Zmagania uczestników oceniać będzie profesjonalne jury oraz publiczność, ale organizatorzy podkreślają, że najważniejsza w tym wszystkim jest zabawa i dobry wpływ tańca na zdrowie. Uczestnictwo w wydarzeniu i w warsztatach jest bezpłatne.
/bart/

Ważne wydarzenia