Kto wyrzuca części samochodowe na terenie gminy Kunów?

9 dzikich wysypisk śmieci w ciągu kilku ostatnich miesięcy powstało na terenie gminy Kunów. Jak mówi pan Konrad, mieszkaniec gminy, na wysypisku znajdują się tylko i wyłącznie części samochodowe jak podsufitki, czy elementy foteli.

– Na co dzień pracuję w firmie motoryzacyjnej i nie jest trudno rozpoznać, że to części pochodzące głównie z kilku zachodnich marek samochodów jak BMW czy Mercedes – mówi i dodaje, że śmieci jest tyle, że jeden TIR mógłby nie wystarczyć aby je wywieźć.
Dzikie wysypiska powstały między innymi w Nietulisku Dużym czy miejscowości Udziców. Jak podkreśla nasz słuchacz, mieszkańcy gminy podejrzewają, że części mogą pochodzić z dziupli samochodowej, gdzie mogą być rozbierane kradzione auta, a niepotrzebne elementy lądują w okolicznych lasach. – Ktoś kto to robi, moim zdaniem doskonale zna gminę, bo wie, gdzie są trudno dostępne albo rzadko odwiedzane miejsca – dodaje. Sprawa została zgłoszona na policję.
– Komisariat w Kunowie prowadzi czynności wyjaśniające, w sprawie wykroczenia z art. 154 Kodeksu Karnego. Jak wynika z zebranych informacji do zdarzenia miało dojść w okresie od listopada 2018 roku do marca tego roku. W chwili obecnej trwają czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania sprawcy – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. – Poinformujemy o wynikach śledztwa – zapewnia.
/bart/

Ważne wydarzenia