Jak wizyta posła z Nowego Sącza ma pomóc siatkarkom KSZO

Fot. Staszek Dulny

Znaczne kontrowersje wśród części kibiców i osób związanych z klubem KSZO wzbudziła obecność na pomeczowej konferencji siatkarek startującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego Arkadiusza Mularczyka, posła PiS z Nowego Sącza. Kandydat na europosła z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego przyjechał do Kielc i do Ostrowca, żeby szukać poparcia w zbliżających się wyborach. W Ostrowcu uczestniczył na meczu siatkarek z Volley Wrocław i – niespodziewanie – także w pomeczowej konferencji prasowej. Dziękował na niej za zaproszenie, gratulował siatkarkom.

Mirosław Buszkiewicz, prezes Klubu KSZO S.A. przyznaje, że musiał się tłumaczyć przed kibicami i znajomymi i dodaje, że „nie spodziewał się tak negatywnej reakcji”. Wyjaśnia, że posła Mularczyka na mecz i konferencję zaprosił Dawid Ogórek, manager klubu, który także pochodzi z Nowego Sącza. Jak mówi, zgodził się, bo ma nadzieję na realną pomoc finansową. – Z panem posłem rozmawialiśmy o problemach klubu. Zobaczył mecz, halę, atmosferę i stwierdził, że warto w takie rzeczy inwestować. Deklarował pomoc – mówi i zaznacza, że nie chcą być kojarzeni politycznie, ale będą korzystać z każdej szansy na znalezienie wsparcia dla klubu.

W podobnym tonie wypowiada się Dawid Ogórek. Twierdzi, że nie wiedział, iż Arkadiusz Mularczyk, z którym się dobrze zna, startuje w wyborach z okręgu obejmującego województwo świętokrzyskie.
– Dowiedziałem się, że będzie miał konferencję w Kielcach, więc zaprosiłem go do Ostrowca – mówi. – Jeszcze żadne konkrety nie padły, ale jesteśmy po słowie na temat spotkania z marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Wiemy, że kluby na najwyższym poziomie rozgrywkowym, tak jak Korona Kielce i Vive Kielce są wspierane przez Urząd Marszałkowski. Dlaczego siatkarskie KSZO, które występuje w najwyższej lidze siatkówki, ma nie mieć takiego wsparcia? Tu właśnie mamy deklarację, że poseł Mularczyk wesprze nas w umówieniu tego spotkania.

Organizacja spotkania z marszałkiem województwa świętokrzyskiego na temat wsparcia finansowego samorządu dla siatkarek KSZO ma być możliwe, gdy stanie się pewne, że zespół utrzyma się w I lidze. Warto dodać, że województwo świętokrzyskie ma swoją reprezentantkę w Sejmie. To posłanka Anna Krupka, która jest wiceministrem sportu. Z tego samego okręgu co poseł Mularczyk kandyduje do Europarlamentu z ramienia PiS.

/mag/

Ważne wydarzenia