W tym roku ma powstać nowy skwer w Kunowie

W Kunowie rozpoczęły się przygotowania do stworzenia skweru przy ul. Langiewicza. – Mamy nadzieję, że podniesie on atrakcyjność miasta – mówi Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

– Zaczęliśmy już wywozić ziemie, jesteśmy przed przetargami na nasadzenie roślinności, na wykonanie utwardzenia, na zamontowanie urządzeń zabawowych i na monitoring. Skwer będzie składał się z czterech niezależnych elementów – dodaje Lech Łodej.
Prace nad skwerem miały ruszyć już w ubiegłym roku. Niestety, nikt nie przystąpił do ogłaszanych aż 8 przetargów. Zdaniem burmistrza Łodeja, brak zainteresowania wykonaniem tej inwestycji spowodowany był przede wszystkim natłokiem zleceń. – Wykonawcy po prostu mieli w czym wybierać, teraz zmieniliśmy delikatnie kosztorys i liczymy, że w ciągu kilku tygodni poznamy wykonawcę – podkreśla.
– Poprawiliśmy kosztorysy, obniżyliśmy cenę niektórych rzeczy, by nie stracić na jakości. Ogólnie rzecz ujmując, powinno to być bardzo ładne miejsce i praktyczne. Będzie można tam siąść na ławce, pospacerować czy po prostu odpocząć – dodaje burmistrz.
Gmina na wykonanie skweru przeznaczy około 200 tys. złotych. Inwestycja w 80 procentach zostanie sfinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’. Pozostałe 20 procent to wkład własny gminy.
Skwer powinien powstać do końca września.
/bart/

Ważne wydarzenia