Miasto i powiat chcą wspólnie sięgnąć po duże pieniądze

Radni powiatowi na sesji w piątek 15 marca wyrazili zgodę, by gmina Ostrowiec i powiat ostrowiecki podjęły współpracę przy przygotowaniu i realizacji II etapu projektu „Ekologiczny transport miejski”. – Chodzi o przebudowę ulicy 11 Listopada od Samsonowicza do Ogrodowej, rozbudowę i przebudowę chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Samsonowicza, a także przebudowę krótkiego odcinka Samsonowicza do bramy Huty Ostrowiec – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.
Gmina na realizację całego projektu o wartości prawie 22 milionów złotych chce pozyskać środki unijne w wysokości 85 proc. Wartość inwestycji na samych drogach powiatowych to aż 11,5 miliona. Wkład własny w wysokości 15 procent w tej części pokryć mają po połowie powiat i gmina. Dzięki temu powiat zabezpieczył na ten cel nie 1 milion 703 tysiące złotych, a nieco ponad 850 tysięcy. Pierwsze wydatki pojawią się w roku 2020.
Dodajmy, że w ramach II etapu projektu 'Ekologiczny transport miejski’ gmina zamierza też zmodernizować na wybranych ulicach oświetlenie, zamontować kolejne wiaty przystankowe, a także kupić 5 hybrydowych autobusów dla MPK. Na realizację I etapu projektu otrzymała już wcześniej 17 milionów złotych dofinansowania i za łącznie 25 milionów kupi 10 autobusów, w tym jeden hybrydowy, wybuduje też nową bazę MPK.
Zgodę na wspólną realizację projektu dziś wyrazić muszą jeszcze radni miejscy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia