Kolejne spotkania w gminie Bodzechów w związku z „Czystym Powietrzem”

Władze gminy Bodzechów zapraszają mieszkańców na kolejne spotkania organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska dotyczące programu 'Czyste Powietrze’.

Przypomnijmy, że wprowadzony w zeszłym roku przez rząd program daje możliwość pozyskania dofinansowania na ocieplenie domu, bądź wymianę starego kotła grzewczego. Jak mówi Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów, mimo że podobne spotkanie odbyło się kilka miesięcy temu postanowili poprosić Fundusz Ochrony Środowiska o zorganizowanie następnego, ponieważ mieszkańcy wciąż mają wiele wątpliwości jak dofinansowanie pozyskać, a sama procedura jest skomplikowana.
– Mieszkańcy ciągle pytają o tej program, często nie jesteśmy w stanie im odpowiedzieć, ponieważ nikt nas, urzędników nie zapoznał z nim. Było w zeszłym roku podobne spotkanie, ale eksperci niewystarczająco wyjaśnili założenia programu mieszkańcom – dodaje.
– Z tego co słyszałem w województwie świętokrzyskim jeszcze ani jedna osoba nie podpisała umowy w związku z tym programem. Z przekazów medialnych słyszę, że pieniądze są, więc dlaczego mieszkańcy mojej gminy mieliby z nich nie skorzystać. Chcemy im w tym pomóc – podkreśla wójt Murzyn.
Próbowaliśmy skontaktować się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Kielcach, aby sprawdzić, czy jakieś umowy w województwie zostały podpisane. Niestety bezskutecznie.
Mało tego nie udało nam się nawet dodzwonić na dedykowaną dla chętnych, by skorzystać z tego programu infolinię. Przez wiele godzin nikt nie odbierał telefonu, później połączenie po pierwszym sygnale się kończyło.
Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 21 marca w Szkole Podstawowej w Bodzechowie o godzinie 16, drugie tego samego dnia w Szkole Podstawowej w Szewnie o godzinie 18.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia