Nieruchomości w Bałtowie idą pod młotek

Rada Powiatu wyraziła na dzisiejszej sesji zgodę na sprzedaż kolejnych nieruchomości położonych w Bałtowie – przy dawnym Zespole Szkół Rolniczych.
Na sprzedaż w drodze przetargu wystawiona już została działka rolna o powierzchni niespełna dwóch ha. Cena wywoławcza ustalona jest w kwocie 1 miliona 69 tysięcy złotych, a przetarg odbędzie się w kwietniu.

-Cena nieruchomości, na sprzedaż których radni dziś dopiero wyrazili zgodę, nie jest jeszcze znana- mówi Andrzej Potorski, kierownik referatu nieruchomości wydziału Rolnictwa, środowiska i Gospodarki Nieruchomościami starostwa powiatowego.

Powiat w Bałtowie wciąż jeszcze dysponuje kilkunastoma działkami o łącznej powierzchni około 13stu ha. – Gospodarowanie tymi terenami uniemożliwiają roszczenia spadkobierców rodziny Druckich – Lubeckich, dotyczące skrawków nieruchomości przyległych do odzyskanego już przez nich terenu pałacowego – wyjaśnia kierownik Potorski.

– Postępowanie jest prowadzone przed Wojewodą Świętokrzyskim i zgodnie z jego informacjami, rozstrzygnięcie powinno nastąpić w tym roku – dodał Andrzej Potorski.

Dodajmy, że roszczenia spadkobierców Druckich Lubeckich dotyczą zaledwie niewielkich części nieruchomości należących do powiatu, ale trwające postępowanie uniemożliwia dysponowanie całością przez powiat.

/mag/

Ważne wydarzenia