Lubawski prezesem buskiego uzdrowiska, Duda wiceprzewodniczącym rady nadzorczej

Zbigniew Duda nie pokieruje spółką Uzdrowisko Busko-Zdrój. Prezesem na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej wybrany został Wojciech Lubawski. Były prezydent Kielc zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Legawca.
Właścicielem spółki jest samorząd województwa świętokrzyskiego. Po wygranych przez PiS wyborach pewne było, ze zmiany we władzach uzdrowiska nastąpią. Chętnych do objęcia intratnej posady było wielu i początkowo największe szanse miał Zbigniew Duda. Wpierał go w tych staraniach Krzysztof Lipiec, szef PiS w regionie. Szala na korzyść Wojciecha Lubawskiego przechyliła się, gdy w sprawę zaangażował się Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak ustaliliśmy, rozmawiał na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS zaakceptował kandydaturę Lubawskiego. Zbigniew Duda został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. Obradom rady przewodniczyć będzie Robert Frey, radca prawny.
Dodajmy, że Wojciech Legawiec prezesem spółki był od ośmiu lat. Merytorycznych powodów odwołania go z tej funkcji nie przedstawiono.

/mag/

Ważne wydarzenia