Słuchacze interweniują w sprawie oświetlenia na Bałtowskiej

DW 754 zdjęcie archiwalne

Po remoncie ulicy Bałtowskiej od skrzyżowania z ulicą Radwana do stacji Orlen nie działa lub działa wadliwie oświetlenie uliczne.

Z prośbą o interwencję napisała do nas pani Dominika. Informuje, że od chwili zakończenia inwestycji nie było dotąd nocy, żeby świeciły się wszystkie latarnie. – Najczęściej co trzecia nie świeci, a co kilka dni panują całkowite ciemności – podkreśla, zaznaczając, że inwestycję zaledwie miesiąc temu oddano do użytku.
Zarządcą drogi jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Krzysztof Mróz z obwodu dróg wojewódzkich w Ćmielowie wyjaśnia, że do użytku została oddana tylko nawierzchnia, natomiast pozostałe elementy drogi, czyli chodniki, ścieżki rowerowe oraz latarnie jeszcze nie zostały oddane przez wykonawcę – firmę Skanska. – Na niektórych odcinkach nadal trwają prace – mówi Krzysztof Mróz.
– Inspektorzy branżowi sprawdzają natężenie mocy, montaż latarni. Dodatkowo występują jeszcze problemy z kanalizacją, z podłączeniem wodociągów. Wszystkie te elementy muszą zostać dokładnie sprawdzone przed ostatecznym odbiorem inspektorów budowlanych – mówi.
Jak dodaje Krzysztof Mróz, modernizowana droga nr 754 od skrzyżowania z Radwana do granic województwa w całości oddana zostanie najwcześniej w kwietniu i do tego czasu mogą występować różne utrudnienia. Przypomnijmy, że ruch na tej drodze został przywrócony 15 stycznia tego roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia