Lubawski, czy Duda? Trwa walka o fotel prezesa uzdrowiska w Busku

Członkowie Rady Nadzorczej spółki Uzdrowisko Busko – Zdrój nie spotkali się dziś na posiedzeniu, a tylko w trybie korespondencyjnym poprzez internet przyjęli jedną z uchwał.

Tymczasem jednym z najważniejszych punktów, który chce przeprowadzić nowa Rada Nadzorcza jest odwołanie obecnego prezesa Wojciecha Legawca.
Jak już pisaliśmy, na to stanowisko jest przymierzany były starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, którego partia przegrała wybory w powiecie, a który został powołany w skład Rady Nadzorczej Uzdrowiska. Ale nie jest tajemnicą, że kolejka do fotela po Wojciechu Legawcu jest długa.
Zbigniew Duda ma wsparcie Krzysztofa Lipca, szefa PiSu w regionie. Swojego kandydata ma też marszałek Andrzej Bętkowski, ale jego pozycja w partii jest słabsza. O stanowisko to zabiega także były prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Ten z kolei – jak się nieoficjalnie dowiadujemy – ma poparcie wicepremiera Jarosława Gowina, który w sprawie powołania Lubawskiego interweniował u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i miał uzyskać zapewnienie, że to Lubawski obejmie stanowisko prezesa Uzdrowiska Busko – Zdrój.
Sensacyjnie brzmią pogłoski krążące wewnątrz PiS, że w zarządzie spółki zasiąść miałby Rafał Lipiec, były dyrektor szpitala powiatowego – gdyby jej prezesem został Duda.
Przypomnijmy, że właścicielem Uzdrowiska jest Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Po ostatnich wyborach władzę w samorządzie wojewódzkim straciło PSL , a przejęło PiS, które wprowadza swoich ludzi do urzędu i jednostek podległych samorządowi województwa.
Na razie Rada Nadzorcza spółki nie ustaliła terminu kolejnego posiedzenia.
/joge/

Ważne wydarzenia