Darmowe badania cytologiczne w Bodzechowie

5 lutego, czyli w najbliższy wtorek mieszkanki gminy Bodzechów będą mogły zrobić bezpłatne badania cytologiczne. Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii stanie w Bodzechowie przy Ośrodku Zdrowia, który mieści się przy ul. Szkolnej.

W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej z niezbędnym do wykonania badań wyposażeniem oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania.
Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku od 25 do 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy.
Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. Organizatorzy badań przygotowali również niespodziankę – każda pani, która skorzysta z badań otrzyma praktyczne upominki. Dodatkowo zorganizowany będzie konkurs na najlepsze hasło zachęcające do profilaktyki, a nagrodą w tym konkursie będzie sprzęt AGD.
Z badań będzie można skorzystać z w godzinach od 10:00 do 16:00. Wcześniej należy się zarejestrować. Numer dostępny jest na stronie Urzędu Gminy Bodzechów.
/bart/

Ważne wydarzenia