Bałtów odwiedziło ponad 400 tys. turystów!

Bałtowski Kompleks Turystyczny najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną w województwie świętokrzyskim. W 2018 odwiedziło go 404 tysiące turystów.

– To, że udaje nam się osiągać takie liczby, to jest zasługa kilku czynników między innymi pogody, marketingu czy nowych atrakcji. Natomiast bardzo ważna jest także obsługa tego turysty na miejscu i tu chciałbym podziękować całemu swojemu zespołowi, to jest potężna ilość osób, która dba o komfort turysty i to też powoduje, że osoby nas odwiedzające czują się dobrze ugoszczone i po prostu do nas wracają – mówi Filip Lichota, współwłaściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. W porównaniu do roku ubiegłego obiekt odwiedziło blisko 70 tysięcy turystów więcej. – Być może w roku 2019 uda nam się osiągnąć magiczną barierę, czyli pół miliona turystów. Na pewno będziemy poszerzać naszą ofertę o kolejne atrakcje, ale też opracowujemy nowe strategie marketingowe, które pozwolą dotrzeć nam z informacją do większej liczby osób – podkreśla Filip Lichota.
Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Klasztor na Świętym Krzyżu, który odwiedziło ponad 340 tysięcy turystów, a podium z wynikiem 274 tysiące odwiedzających zamyka Kompleks Świętokrzyska Polana. Bardzo optymistyczne są również dane dotyczące turystyki uzdrowiskowej w regionie. W 2018 roku liczba wykorzystanych noclegów w zakładach uzdrowiskowych województwa świętokrzyskiego przekroczyła 0,5 mln.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia