Mieszkańcy bloków chętniej rezygnują z piecyków gazowych

osm.ostrowiec.pl

Przybywa mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy chcą zrezygnować z piecyków gazowych i deklarują chęć podłączenia mieszkań do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej. – Mieszkańcy sami się zwracają do nas, zbierają podpisy i składają podania – mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyznaje, że to na razie początek drogi prowadzącej do likwidacji starych piecyków w budynkach administrowanych przez spółdzielnię. Wylicza, że w ciągu ostatnich dwóch lat udało im się wykonać instalacje ciepłej wody w czterech blokach, a w tym roku wykonają inwestycje w czterech kolejnych i przygotowują projekty dla następnych jedenastu. – Mamy już podpisane umowy na wykonanie takich instalacji w budynku przy ulicy Polnej 31, na osiedlu Słoneczne 9, Sienkiewicza 74 i 76 i prace rozpoczniemy już wiosną – dodaje.
Piony z centralną ciepłą wodą powstają w budynkach, w których przynajmniej połowa mieszkańców decyduje się na przyłączenie do nich i pokrycie kosztów przyłączenia w wysokości około 1 tysiąca złotych. Ciepła woda z MECu jest nieznacznie droższa od ogrzewanej gazem, ale – jak podkreśla prezes Zaręba – mieszkańców przekonuje wygoda i przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa.
Na terenie osiedli administrowanych przez OSM, czyli największą spółdzielnię z piecyków gazowych wciąż korzystają mieszkańcy 74-ech budynków.

/mag/

Ważne wydarzenia