Czarne chmury nad ostrowiecką siatkówką

Czarne chmury zbierają się nad ostrowiecką siatkówką.
W minionym tygodniu z KSZO do drużyny MKS Kalisz odeszła Anna Miros. Dziś kontrakt z klubem rozwiązała Paula Słonecka, 27-letnia przyjmująca, która pomarańczowo czarne barwy reprezentowała wcześniej w sezonie 2011/2012. Na razie nie wiadomo gdzie zagra. Prawdopodobnie przyczyną rozwiązania umowy były zaległości finansowe w stosunku do zawodniczki.
Nie od dziś wiadomo, że klub ma kłopoty finansowe. Wynikają one m.in z faktu, że zarząd Ligi Siatkówki Kobiet nie przekazał w tym sezonie żadnych pieniędzy dla klubu, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Mariusz Rokita, były prezes KSZO w rozmowie z Radiem Ostrowiec poinformował, że w ubiegłym sezonie do kasy klubowej na początku sierpnia wpłynęło siedemdziesiąt pięć tysięcy, co umożliwiło starty drużynie KSZO w lidze.Wiadomo też, że w Lidze Siatkówki Kobiet miał pojawić się sponsor ale rozmowy utknęły w martwym punkcie. Z KSZO nie współpracuje już firma Fusch, która wspierała klub w zeszłym roku. Jest za to firma Kram ale środki przez nią przekazywane są niewystarczające. Miesięczne koszty utrzymania sekcji piłki siatkowej kobiet KSZO, czyli wypłaty dla zawodniczek i sztabu szkoleniowego wynoszą około 70 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty wyjazdów na mecze.
Klub wspierają władze Ostrowca w ramach promocji miasta poprzez sport. Według informacji dostępnych na stronie internetowej Urzędu Miasta, w zeszłym roku kasę klubową zasiliła kwota 325 tysięcy złotych przekazana w dwóch transzach. Pierwsza w kwocie 250 tysięcy wpłynęła w styczniu a druga, 75 tysięcy złotych we wrześniu ubiegłego roku. W tym roku miasto pomoże klubowi, ale nie wiadomo ile pieniędzy przekaże na funkcjonowanie KSZO i kiedy to zrobi.
O aktualnej sytuacji w KSZO chcieliśmy porozmawiać z prezesem Mirosławem Buszkiewiczem, jednak jest nieosiągalny.
Kolejną złą informacją dla ostrowieckich kibiców jest wiadomość o przełożeniu najbliższego spotkania.
Chodzi o zaplanowany na 16 stycznia mecz z Energą MKS Kalisz. Nasz zespół w środę nie zagra, a nowy termin jeszcze nie został oficjalnie potwierdzony. Wstępnie ustalono, że KSZO z Energą zagra 20 lutego.
To już trzeci przełożony mecz siatkarek KSZO, które w tym roku jeszcze o ligowe punkty nie grały.

/marsz/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia