Ostrowiec gra razem z WOŚP

Pod hasłem 'Pomaganie jest dziecinnie proste’ przebiegał 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, pieniądze zbierane były także w powiecie ostrowieckim – Z roku na rok coraz więcej rodzin z dziećmi angażuje się w zbiórkę, a w puszkach coraz więcej mamy  przeważać banknoty – mówi Teresa Woźniak, od początku związana z ostrowieckim sztabem, w którym odpowiada między innymi za finanse. Na ulicach miasta i gmin powiatu kwestowało – nierzadko całymi rodzinami – ponad 300. wolontariuszy. Miedzy innymi Julka z mamą Iloną – Sama urodziłam dwoje wcześniaków i dlatego właśnie chcemy pomóc – mówi mama Julki. – Szczerze dziękujemy Jurkowi Owsiakowi za tak wielką pomoc – dodaje.

Atmosfera przez cały dzień ostrowieckiego finały WOŚP była – jak zawsze – doskonała. Wolontariusze podkreślali, że mieszkańcy powiatu chętnie wrzucali datki do puszek. Od 16.00 zbiórki, koncerty i licytacje prowadzone były na ostrowieckim Rynku. Sztab swoją pracę zamknął rekordową kwotą ponad 94. tysięcy złotych, a łącznie z deklaracjami na internetowych aukcjach są już ponad 102 tysiące. Ta kwota ciągle rośnie. Nadal trwają wielkoorkiestrowe aukcje na allegro. Rozliczać będą się także grupy zorganizowane, takie jak szkoły, ale także sklepy i inne placówki, które włączyły się w zbiórkę.
Dodajmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także w Kunowie i Ćmielowie, a pieniądze zostaną w tym roku przeznaczone na zakup sprzętu, który trafi do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia