WOŚP zagra po raz 27!

W niedzielę pod hasłem 'Pomaganie jest dziecinnie proste’ odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, pieniądze zbierane będą także w powiecie ostrowieckim. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tegorocznego finału – mówi Dariusz Czupryński szef ostrowieckiego sztabu WOŚP.

– Blisko 300 wolontariuszy wyposażonych w puszki i czerwone serduszka wyruszy na ulicę w powiecie ostrowieckim. Będą zbierać datki od naszych mieszkańców od wczesnych godzin porannych, do późnego popołudnia, a na samym Rynku w Ostrowcu kwestować będą do końca koncertów – tłumaczy.
Impreza na rynku rozpocznie się o godzinie 16:00. Będziemy mogli podziwiać auta Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych 'Singiel’ i wysłuchać kilku koncertów. Zaprezentują się między innymi Uniwersytet Trzeciego Wieku, ostrowieccy raperzy i zespoły grające disco polo. O godzinie 20:00 tradycyjnie już odbędzie się 'Światełko do nieba’, czyli pokaz fajerwerków. Wzorem ubiegłego roku, sztab dysponować będzie także terminalem płatniczym, jeżeli ktoś na Rynku w Ostrowcu nie będzie posiadał przy sobie gotówki, albo będzie chciał wziąć udział w licytacjach przedmiotów podarowanych przez darczyńców.
– Na ostrowieckim Rynku do licytacji będzie duży i piękny pluszowy miś, będziemy również licytować tort i dużo przedmiotów podarowanych przez mieszkańców naszego miasta – dodaje Dariusz Czupryński.
Więcej informacji o licytacjach dostępnych jest na stronie wosp.ostrowiec.info.
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Kunowie i Ćmielowie. W tej pierwszej miejscowości finał zorganizuje Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna. W ramach wydarzenia o godzinie 16:00 odbędzie się debata oksfordzka pod hasłem 'Młode pokolenie jest zbyt zmęczone by funkcjonować poza rutyną’ a przed 'Światełkiem do nieba’ zagra ostrowiecki zespół rockowy 'Arsenał’. W Ćmielowie z kolei, na sali widowiskowej Domu Kultury zaprezentuje się młodzież, odbędą się licytacje, a całość zwieńczy koncert zespołu 'Champion’.
W pozostałych gminach także pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać na tegoroczny cel, czyli sprzęt, który trafi do specjalistycznych szpitali dziecięcych.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia