Tragiczna sytuacja ostrowieckiego szpitala. Dyrektor Lipiec będzie odwołany

Rafał Lipiec, dyrektor szpitala powiatowego w Ostrowcu zostanie odwołany ze stanowiska. Poinformowała o tym na dzisiejszej konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak. Argumentowała, że fatalnie zarządzał placówką.

– Pan Rafał Lipiec nie daje gwarancji podjęcia jakichkolwiek działań naprawczych w stosunku do straty jaką wygenerował szpital, ale także nie daje żadnej gwarancji do właściwego nadzoru i prowadzenia inwestycji, które są realizowane na terenie szpitala – podkreśla starosta Dębniak.
Strata od początku roku do teraz wynosi już 16,5 mln. zł, a zadłużenie lecznicy na koniec roku sięgnie 69 milionów. W 2020 roku starostwo powiatowe będzie musiało pokryć dług szpitala w wysokości 12 milionów. Tymczasem, jak podkreślała na konferencji starosta Dębniak, poprzedni Zarząd także powiat zostawił w złej kondycji finansowej.
– Jestem zbulwersowana, że zarówno poprzedni starosta Zbigniew Duda jak i zarząd powiatu wiedzieli o tej sytuacji, bo byli na bieżąco informowani i nie podjęli żadnych kroków aby podjąć jakiekolwiek działania naprawcze. Podjęcie w określonym czasie odpowiednich ruchów mogło zatrzymać tę stratę – dodaje.
W przyszłym tygodniu starosta Marzena Dębniak wybiera się na sesję Rady Miasta w Starachowicach, gdzie skierowany zostanie wniosek o zgodę na odwołanie ze stanowiska Rafała Lipca. Ponieważ jest radnym to rada musi wyrazić na to zgodę. Opinię musi wydać także Rada Społeczna szpitala, i o tę jak najszybciej chce wystąpić starosta Dębniak.
Później na stanowisko dyrektora lecznicy zostanie ogłoszony konkurs.
/pcr/

Ważne wydarzenia