Oficjalne oddanie szkoły w Bodzechowie

Wczoraj w Bodzechowie po długich przygotowaniach oddano wreszcie do użytku szkołę podstawową im. Walentego Stefańskiego, która funkcjonuje już od 164 lat.

– Czekaliśmy na pojawienie się odpowiednich pieniędzy. W końcu się udało, jednak nie bez problemów. Wykonawce udało nam się wyłonić dopiero w drugim przetargu – mówi Konrad Żelazowski, dyrektor placówki.
Remont rozpoczął się 1 września. W budynku wymieniono instalację elektryczną, zamontowano nowe oświetlenie oraz m.in. nowoczesne mieszalniki do wody w łazienkach, aby dzieci nie poparzyły się gorącą wodą.
W tym samym budynku przygotowane zostały też sale dla przedszkola prowadzonego przez stowarzyszenie. Jak mówi dyrektor Żelazowski, w niedługim czasie także ono przeniesie się do nowych pomieszczeń.
Remont szkoły rozpoczął się później niż planowano, bo jak tłumaczy wójt Jerzy Murzyn, sytuacja na rynku budowlanym nie jest dla samorządów najlepsza
– Samo przygotowanie planów remontu nie było trudne, problem pojawił się dopiero w momencie wyboru wykonawcy – mówi Wójt Gminy Bodzechów.
Modernizacja szkoły kosztowała ponad 4 mln. 300 tysięcy, z czego Unia Europejska zapłaciła prawie 2 mln. 800 tysięcy złotych.
Uczniowie szkoły wyrazili ogromną radość z otwarcia swojej nowej szkoły.

/Błaż/

Ważne wydarzenia