Świąteczna Zbiórka Żywności w Ostrowcu

W dniach 30 listopada i 1 grudnia, w dwudziestu siedmiu sklepach na terenie Ostrowca i w regionie odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności.

– To już kolejna akcja mająca na celu wsparcie najuboższych w przedświątecznym okresie, informuje Maria Adamczyk ze Świętokrzyskiego Banku Żywności.
Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy, przy których będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności czyli kasze, cukier, konserwy, oleje, makaron, a także słodycze – dodaje prezes Adamczyk.

Maria Adamczyk na pytanie czy wobec rządowych programów pomocy, takich jak program 500 plus zmniejszyła się liczba osób potrzebujących wsparcia odpowiedziała, że jest ich trochę mniej ale wciąż są ludzie naprawdę potrzebujący pomocy.

Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona będzie w godzinach od 8.00 do 18.00 w marketach i supermarketach największych miast województwa, w Ostrowcu, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, a także Opatowie, Kunowie, Ożarowie, Busku Zdroju czy Końskich. W ubiegłym roku udało się zebrać na terenie województwa świętokrzyskiego sześć ton żywności, która trafiła do najuboższych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia