Sypnęło śniegiem. Policja apeluje o rozwagę

Niezachowanie należytej ostrożności było najpewniej przyczyną groźnego zdarzenia, do którego doszło przed 7.00 rano na Alei Jana Pawła II w pobliżu małego bazarku. Kierujący samochodem marki Volvo, 52-letni mężczyzna, jadąc Aleją Jana Pawła w kierunki ulicy 11 listopada na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącą 63-letnią kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala ze złamaniami skutkującymi rozstrojem zdrowia powyżej 7. dni. Kierowcy za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze prawdopodobnie było także powodem kolizji, do której doszło przed godziną 13.00 na skrzyżowaniu ulic Polnej z Siennieńską. Policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, zwłaszcza teraz, gdy warunki na drodze uległy znacznemu pogorszeniu.
Początek zimy i pierwsze opady śniegu zwykle wiążą się z większą liczbą zdarzeń drogowych. – Nie dajmy się zaskoczyć – podkreślają funkcjonariusze.

/mag/

Ważne wydarzenia